Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

Вреќа за спиење Ranger Super Lite Highlander

Број на Артикл: SB058R
ден 3.090,00

Број:

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

Веб-страница на производителот

Направена од високо квалитетни лесни материјали, Ranger Super Lite вреќата за спиење од Highlander е голема, наменета за 2 до 3 сезони, со лесен и робусен стил и супериорен однос на топлина спрема тежина. Вреќата доаѓа со интегрирана мрежа за комарци, пошироко место за нозете, термална покривка со врвка за затегнување, внатрешен сигурносен џеб и двонасочен патент. Хексагоналниот Полиестер Shell материјал, меката постава од микрофибер полиестер и полнењето од силиконизиран холоуфибер обeзбедува максимален комфорт и одлична термална изолација за сите видови на надворешни активности како риболов, лов, кампирање, планинарење или патување.

 

  • 2-3 сезони
  • Комфорт: 6ºC
  • Горна граница: 15ºC
  • Долна граница: 2ºC
  • Екстрем: -13ºC
  • Димензии на спакувана: 36x20x20cm
  • Димензии на распакувана: 215x80x50/30cm
  • Тежина: 1900g

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти