Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

РАКАВИЦИ U.S. MODEL GLOVES - BLACK Helikon-Tex

Број на Артикл: RK-USM-PO-01
ден 1.590,00
НЕМА НА ЗАЛИХА

Број:

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

Хеликон тактички ракавици се изработени од синтетичка кожа во внатрешноста и дишлив материјали на надворешноста на раката. Во областите на удар има гел кој штити не само од влијание од остри и тврди рабови, туку исто така ја зголемува удобноста на продолжен, цврст фат (оружје, велосипед итн.).

Ракавиците се многу удобни за носење. Заради зоните со растеглива спандекс ткаенина, лесно се прилагодуваат и имаат еластични лепенки што штитат од лизгање. Врвовите на прстите (палецот и показалецот) се зајакнати со тенок слој на гума за подобра манипулација со оружје и тактичка опрема.

 • Боја: црна
 • Материјали:
  • синтетичка кожа 60%
  • 18% спандекс
  • 10% неопрен 
  • 5% еластан
  • 5% гел 
  • 2% полиуретан
 • Производител: Helikon-Tex, Полска

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти