Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

РАКАВИЦИ ORIGINAL COVERT Mechanix Wear

Број на Артикл: MG/55
ден 1.540,00

Боја: (Задолжително за избор)

НЕМА НА ЗАЛИХА

Број:

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

Дизајнирани за употреба во средини со ниска температура, Original Covert ракавиците од Mechanix Wear се ултра лесни, поставени, прецизни ракавици кои се отпорни на вода и ветер совршени за воени, за спроведување на законот или за спортски пукања на отворено.

Ракавиците имаат ткаенина отпорна на вода и ветер, топол внатрешен дел од волна и издржлив дел на дланката направен од синтетичка кожа за максимална удобност и заштита. Покрај тоа, ракавиците доаѓаат со непоставен показалец за оптимална прецизност и користење на Touchscreen. Издржливиот микрофибер го продолжува животот на ракавицата а дишливиот TrekDry® слој на задниот дел на раката помага за идеално вклопување.

Анатомски обликувана според природниот облик на раката, ракавицата Original Covert нуди извонредна заштита на рака и лесно ракување за секој ентузијаст за спортско пукање.

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти