Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

Ракавици M Pact Woodland XXL Mechanix Wear

Број на Артикл: MPT/WL/XXL
ден 2.160,00

Број:

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

Ракавиците Woodland M-Pact® се тактички ракавици посебно дизајнирани за заштита и прикривање на воени и специјални единици во шумски региони со разновидна вегетација. Термопластичната гума која абсорбира удари (TPR) овозможува флексибилна заштита на терен од различни повреди и абразија на кожата. Посебно патентираниот Impact Guard™ овозможува мобилност и непречено движење дури и за време на најтешките операции. Двојниот слој на внатрешноста кај показалецот и палецот дополнително ја зголемува моќта за абсорбција на удари. XRD® додатокот на дланката абсорбира не само удари туку и вибрации заради што движењата се постабилни а уморот на раката се намалува при долготрајни операции.

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти