Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

ОБУВКИ BLACK EAGLE ATHLETIC 2.0 GTX LOW BLACK Haix

Број на Артикл: 330001

Регуларна цена: ден 8.650,00

Специјална цена: ден 5.500,00

НЕМА НА ЗАЛИХА

Број:

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

Полициските службеници, безбедносниот персонал и туристите поминуваат долго време на нозе и често се движат по нерамна земја. Ако сте вклучени во овие или слични активности, ќе ви требаат удобни обувки кои нема да ве изневерат внатре или надвор. HAIX Black Eagle Athletic 2.0 Black GTX ви нуди целосна поддршка која ви е потребна за справување со различни типови на терен и нуди сигурна заштита на нозете. Отпорен на лизгање, ѓонот обезбедува цврст зафат на лизгави, влажни или мрсни површини додека во исто време штити од топлина и спречува навлегување на влага.

HAIX Black Eagle Athletic 2.0 нуди оптимален комфор при какви било климатски услови. Отстранливата, антибактериска влошка ја пренасочува влагата и потта кон надворешноста и на тој начин осигурува дека не може да се појават непријатни мириси. Ова ги одржува вашите нозе суви во секое време. HAIX Black Eagle Athletic 2.0 лесно може да се справи со секоја ситуација, вклучително и кога надворешните или внатрешните температури се високи.

Двоен слој од пена во средниот ѓон овозможува оптимална апсорпција на шок, ублажувајќи ги чекорите додека одите или трчате што го намалува притисокот врз зглобовите. Исто така постои и посебен вметнат дел за заштита на петицата и повреда на глуждовите. 

The Black Eagle Athletic 2.0 е водоотпорна обувка која нуди важна заштита за професионалните групи, како што се полициските службеници и безбедносниот персонал. Во производството на оваа обувка не се користи метал, додека надворешниот ѓон спречува навлегување на топлина, студ, масло или бензин.

Горен слој:

 • Black Eagle Athletic 2.0 на HAIX е лесна обувка чија надворешност е направена од мешавина од текстил и микрофибер.
 • Фактот дека ниту еден метал не се користи во процесот на производство ги прави целосно антистатични.
 • Специјалниот систем на врзување овозможува елеганција на движењата, го елиминира притисокот на нозете и обезбедува совршено вклопување.

Внатрешен слој:

 • Три-слојната GORE-TEX® мембрана е водоотпорна обвивка која нуди особено висок степен на дишење.
 • Внатрешната постава е отпорна на триење и обезбедува оптимална удобност при било какви климатски услови.
 • Пенастиот среден ѓон ја ублажува тежината за да гарантира најдобра можна апсорпција на шок на тежок терен.
 • The Black Eagle Athletic 2.0 има интегриран отстранлив внатрешен елемент кој ја апсорбира потта на многу ефективен начин. Ова обезбедува антибактериски ефект и ги отстранува мирисите.
 • Посебната чашка за петата дава дополнителна амортизација за да се намали притисокот врз мускулите и зглобовите.

Надворешен слој:

 • Ѓонот на Black Eagle Athletic 2.0 е направен од специјална гумена смеса со исклучително долг животен век. Тој нема да се истроши лесно, дури и при честа употреба.
 • Надворешните шари се дебели што гарантира отпорност на лизгање и цврст зафат на кој било терен.
 • Ѓонот обезбедува сигурна изолација од топлина и студ. Подлогата е исто така отпорна на нафта и бензин во согласност со стандардот EN ISO 20347: 2012.
 • Не остава никакви грди црни траги на било која светло обоена површина

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти