Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

ОБУВКИ BLACK EAGLE ADVENTURE 2.2 GTX LOW/GRAPHITE-ORANGE Haix

Број на Артикл: 330059

Регуларна цена: ден 6.690,00

Специјална цена: ден 4.690,00

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

Стилски и безбедни во планина, шума или град - со Black Eagle Adventure 2.2, вие сте совршено опремени. Обувките изгледаат не само добро, но исто така имаат многу да понудат: ѓонот на овие обувки за пешачење е составен од специјална гумена смеса и има изразен профил што не дозволуваат лизгање на било каков терен.

Благодарение на GORE-TEX ® Black Eagle Adventure 2.2 се удобни како во зима така и во лето: порите на трислојната мембрана се толку мали што дожд, кал или снег не продираат во обувките. Во исто време, порите се доволно големи за да овозможат испарување на потта. Така нозете секогаш остануваат суви, без разлика дали има сонце или силен дожд.
 
 
Black Eagle Adventure 2.2 од HAIX е идеален придружник на секоја жена која сака да искуси многу во слободното време. Во природа, обувките ја нудат неопходната безбедност - тие се прекрасно лесни и многу удобни. Во град, модерни спортски обувки!
 
 
Горен слој:
 
  • Комбинацијата од текстил и микрофибер е стабилна и водоотпорна

Внатрешен слој:
  • Трислојната GORE-TEX ® мембрана спречува дожд, кал или снег да влезе во обувките. Во исто време, потта може да испарува нанадвор.
  • Поставата е отпорна на триење што помага при ладење на нозете на топли температури и загревање кога е студено. Ова ги прави погодни за внатрешна и надворешна употреба.
  • Внатрешната влошка ги спречува непријатните мириси така што веднаш ја апсорбира влагата. Истиот може да се мие.
  • Средниот слој од полиуретан (PU) ги ублажува стапките додека одите, со што се штитат вашите зглобови и дискови.
  • Посебната чашка кај петата обезбедува дополнителна поддршка.
 
Надворешен слој:
  • Ѓонот е направен од специјална гумена смеса која не дозволува лизгање на било каков терен.
  • Гумата совршено изолира од топлина и студ.
  • Масло, бензин или други течности не продираат во чевлите одоздола.

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти