Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

Нож FKMD Rescue Black Boker

Број на Артикл: 02FX640B

Регуларна цена: ден 890,00

Специјална цена: ден 445,00

Број:

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

Веб-страница на производителот

ПРОИЗВОДОТ Е МОМЕНТАЛНО СО 50% ПОПУСТ ВО НАШАТА ПРОДАВНИЦА. Овој нож за спасување е погоден за бројни начини на користење. Дали ќе биде спасувачки нож во вашиот автомобил, или нож за сечење при скокање со падобран, планинарско каќување или кајак, тој секогаш ќе биде подготвен да делува во итни случаеви. Благодарение на големиот отвор на рачката овој нож може лесно да се користи со еден или две прсти и без мака да сече појаси, мрежи или јажиња во сигурни, контролирани услови. Лесната синтетичка футрола секогаш го држи Rescue подготвен за употреба. Сечилото е направено од 420J2B не’рѓосувачки челик.

  • Целосна должина: 14,0 см
  • Тежина: 55 g
  • Материјал: 420J2B
  • Рачка: Edelstahl

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти