Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

Нож Caracal FB* Boker

Број на Артикл: 02BO770
ден 5.590,00

Број:

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

Како компактен фиксен нож, Caracal FB ги има истите познати ергономски карактеристики на Caracal Folder, но со дебелина на сечилото од 4,8 mm и полната дршка има дури подобри оценки во однос на издржливост и трајност. Повеќеслојниот челик на средина на сечилото е рамен и лесно се справува дури и со потешки задачи. Овде исто така, познатиот D2 се користи како челик за ножот. Опремен е со kydex обвивка и адаптер за појас.

  • Дизајнер: Борис Манашеров
  • Должина на острица: 10,5 cm
  • Тежина: 209,0 g
  • Вкупна должина: 23,0 cm
  • Дебелина на острица: 4,8 mm
  • Материјал на рачка: G-10
  • Материјал на острица: D2

Напомена: производот може да се купи исклучиво во продавницата поради тоа што мора да се потпише потврда за купување на ладно оружје од D3 категорија!

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти