Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

КОШУЛА НА ДОЛГИ РАКАВИ DEFENDER MK2 SHIRT LONG SLEEVE® Helikon-Tex

Број на Артикл: KO-DF2
ден 3.290,00

Боја: (Задолжително за избор)

НЕМА НА ЗАЛИХА

Број:

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

Defender Mk2 е нова верзија на класичната кошула со долг ракав, со свеж дизајн за да се вклопи во Урбан Линија. Неколку подобрувања беа воведени за да се задоволат потребите на корисниците и да се вклопат во новата урбана тактичка колекција.

Оваа кошула е наменета за лица од обезбедување и полиција, оператори и активни лица на кои им е потребна облека која ги комбинира функционалноста, тактичкиот изглед и естетиката. Ткаенината е лесна и дишлива и брзо се суши. Под јаката има специјален дел кој го спречува вртењето на истата - ќе остане уредно дури и под притисок. 

Четири ново дизајнирани џебови се дури и попространи од порано, овозможувајќи полесен и поудобен дофат. Двата градни џебови се покриени, а двата карго џебови се ставено под надворешните џебови, затворени со лесни и издржливи патенти.

  • Тежина: 390 гр.
  • Материјал: 58% памук, 40% полиестер, 2% еластин
  • Грамажа: 155 g/m2

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти