Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

ЧИЗМИ XA FORCES 8 GTX EN Salomon

Број на Артикл: L41206
ден 13.490,00

Боја: (Задолжително за избор)

НЕМА НА ЗАЛИХА

Број:

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

Веб-страница на производителот

Чизмата XA Forces GTX EN е лесна тактичка чизма погодна за секакви временски услови. Овој модел е степен погоре од моделот XA PRO 3D Tactical Boot, за кој веќе има одлични препораки. Подобрена е стабилноста и удобноста, но и издржливоста.

  • Материјал: водоотпорен GORE-TEX
  • Нерефлективни материјали
  • Гумен дел кај палецот и петицата
  • Амортизирачка пена кај петицата
  • Поставен јазик
  • Ѓон кој не остава траги
  • ISO 20344:2011 - Ѓон отпорен на дупчење, слој од издржлив материјал е додаден на надворешниот ѓон за да се спречи навлегување на остри предмети од долниот дел на чизмата
  • ISO NORM 2419:2012 - 2.0 mm дебела кожа, подебела од обичен чевел со што повеќекратно е зголемена издржливоста.

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти