Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

ЧИЗМИ URBAN JUNGLE ULTRA Salomon

Број на Артикл: L398243
ден 10.990,00

Боја: (Задолжително за избор)

НЕМА НА ЗАЛИХА

Број:

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

Чизмите Salomon URBAN JUNGLE ULTRA се стабилни, цврсти чизми посебно наменети за тактички операции, но погодни и за секојдневна употреба. Компитабилни со крампони. Врвната конструкција од кожа, GORE-TEX и два слоја компресирана EVA осигурува заштита од ниски температури, лоши временски услови и тежок терен. 

Карактеристики:

  • Комбинација од кожа и текстил, водоотпорни
  • Врзување со врвки
  • Водоотпорна GORE-TEX
  • 3D раб за стабилно и прецизно газење
  • Врвна EVA пена за абсорпција на шок
  • Мрежа која е отпорна на триење
  • Нерефлективен материјал за тактичка употреба
  • Мека, дишлива постава за врвен комфор
  • Екстра заштита кај прстите

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти