Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

ЧИЗМИ TACTICAL BOOTS WITH YKK ZIPPER Mil-Tec

Број на Артикл: 128221

Регуларна цена: ден 3.590,00

Специјална цена: ден 2.590,00

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

Посебен дизајнот кој што им овозможува на нозете да дишат (одлична циркулација на воздух), заради што се намалуваат проблемите со потење на стапалата, и истовремено обезбедува заштита од вода / влажно време итн.

Совршените обувки за чувари, работници во обезбедување, полицајци, противпожарни служби и за сите видови активности на отворено, како што се лов, риболов, пешачење во планина и сите оние кои имаат потреба од квалитетни лесни обувки со врвен квалитет дизајнирани за екстремни услови

Thinsulate™ изолација - што значи нозете ви остануваат ладни во лето а топли во зима. 

Она што ја прави Thinsulate изолацијата толку важна за обувки за студено време? Три збора: тенка, топла и лесна. Thinsulate изолацијата обезбедува речиси двојно повеќе топлина од пена, филц или слоевит материјал и е еден од најлесните синтетички изолации на пазарот. Издржлив и отпорен на притисок, Thinsulate изолацијата може да поднесе голем притисок при тоа задржувајќи ги воздушните перничиња толку важни за одржување на топлината на стапалото. И при влажни услови ја задржува топлината - апсорбира помалку од 1% од сопствената тежина во вода - Thinsulate ги задржува нозете топли, дури и во влажни услови.

  • Превртена кожа и 1200D Cordura
  • Зајакнати прсти и петици
  • Thinsulate постава
  • Надворешен ѓон отпорен на лизгање
  • Издржлив патент заштитен со лепенка
  • Врвки од најлон
  • Обложен горен дел
  • Обложен јазик
  • Систем за брзо врзување на врвките

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти