Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

ОБУВКИ BLACK EAGLE ATHLETIC 2.1 GTX LOW Haix

Број на Артикл: 330041
ден 8.490,00

Боја: (Задолжително за избор)

НЕМА НА ЗАЛИХА

Број:

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

Black Eagle Athletic 2.1 GTX LOW е дел од познатата спортската линија на HAIX. Комбинацијата на велур и текстил им дава на обувките спортски и безвременски изглед. Тој е сертифициран за професионална употреба во согласност со DIN EN 20347 и нуди оптимална заштита за воена служба. Поради високиот стандард, тие исто така може да се носат секојдневно а воедно ногата да ви биде одморена и удобна.

Обувките ги заштитуваат глуждовите што гарантира сигурен и цврст чекор. Дополнително обезбедуање дава и надворешниот нелизгачки ѓон направен од посебна гумена смеса. Степенот на амортизација на ѓонот е прилагоден на човечкиот мускулно-скелетен систем. Ефектот е: Вие штедите енергија и ги заштитувате вашите зглобови и интервертебралните дискови при одење. Делот околу глуждот е поставен и нуди пријатна флексибилност во вашето движење. Затоа, водоотпорните  функционални обувки се исто така идеални за вашите авантури на отворено.

Во професионална средина, мора да го дадете најдоброто без оглед на временските услови. Водоотпорниот Black Eagle Athletic 2.0 V GTX гарантира дека влагата нема да навлезе во обувката. Тоа е спречено од трислојната GORE-TEX ® мембрана во внатрешната обвивка која пак дозволува ногата да дише и гарантира оптимална удобност на било која температура.

Благодарение на удобната влошка, потењето не е проблем: таа апсорбира течности и ја пропушта влагата надолу. Отстранливата влошки има антибактериски ефект и го спречува непријатниот мирис. Обувките немаат ниеден метален дел што ги прави лесни и антистатички.

Надворешен дел

 • Обувките се комбинација од велур и текстил. Мешавината од материјали ги прави лесни и дишливи
 • Горниот дел кај глуждот нема метал и се антистатички
 • Посебно џепче за врвките не дозволува истите да се влечат по земја

Внатрешен дел

 • Трислојната GORE-TEX ® е главна причина за водоотпорноста и дишливоста на обувката. Вашите нозе се заштитени од влага - влага испарува нанадвор.
 • Поставата е отпорна на абење и овозможува оптимална удобност на секоја температура, дури и во топлите денови
 • Интегрираната, отстранлива влошка е антибактериска и оптимално ја апсорбира потта со што се спречуваат лоши мириси
 • Средниот дел е направен од двослојна пена која ја амортизира тежината - за оптимално ублажување што оовозможува лесни движења
 • Формата на петицата е посебно обликувана за да го олесни мускулно-скелетниот систем при стоење и одење

Ѓон

 • Ѓонот на обувките е направен од посебна издржлива гумена смеса
 • Нелизгачката надворешна облога обезбедува стабилност на различни површини
 • Заштитува од опасни течности како што се нафтата и бензинот.
 • Сигурна изолација од топлина и студ
 • Не остава темни траги дури и на најсветлите подни површини

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти