Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

ЧАСОВНИК PRG-240-1E КАСИО

Број на Артикл: 3105
ден 16.490,00

Број:

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

Protrek часовниците работат на соларна енергија и имаат индикатор за батерија. Светлото во позадина се уклучува автоматски кога нема доволно надворешна светлина и се исклучува самото кога има. Има вграден дигитален компас и висинометар (од -700 до 10,000 m). ГО покажува времето на изгрејсонце и зајдисонце во местото каде се наоѓате. Има вграден барометар кој го мери атмосферскиот притисок од 260 до 1100 hPa (од 195 до 825 mm Hg. Art.). Вграден термометар кој чита температури од -10 ° до + 60 ° C со прецизност од 0.1 ° C. 

 • Минерално стакло
 • Водоотпорен до 100 m длабочина
 • Отпорен на ниски температури (-10 °C/14 °F)
 • LED светло
 • 31 временски зони (48 градови + координација според Гринич), летно сметање на време on/off
 • Стоперица 1/100 s
 • Капацитет на мерење: 23:59'59.99''
 • Дигитален компас
  • Мери и прикажува правец како една од 16-те точки
  • Опсег: 0° до 359°
  • Единица мерка: 1°
  • 20 s континуирано мерење
  • Графичко прикажување на правец
  • Двонасочна калибрација и функција за калибрација според север
  • Корекција на магнетна деклинација
  • Носечка меморија
 • Алтметар (висинометар)
  • Опсег: -700 до 10,000 m (-2,300 до 32,800 ft.)
  • Единица мерка: 5 m (20 ft.)
  • Опција за меморирање на мануелни мерења (до 25 записи, секој со висина, дата и време)
  • Меморија за висока / ниска надморска височина
  • Нагодување на висина, график на висина, разлика на висини
  • *Промена помеѓу метри (m) и стапки (ft)
 • Барометар
  • Опсег: 260 до 1,100 hPa (7.65 до 32.45 inHg)
  • Единица мерка: 1 hPa (0.05 inHg)
  • График на атмосферскиот притисок со предвидување
  • График на атмосферскиот притисок со разлики
  • *Промена помеѓу hPa и inHg
 • Термометар
  • Опсег: -10 до 60 °C (14 до 140 °F)
  • Единица мерка: 0.1 °C (0.2 °F)
  • *Промена помеѓу Целзиусови степени (°C) и Фаренхајтови (°F)
 • 5 дневни аларми
 • Календар (до 2099)
 • 12/24-h формат

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти