Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

ЧАСОВНИК GA-100L-1A КАСИО

Број на Артикл: 12038
ден 7.490,00

Број:

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

Овој анти-магнетен модел ги комбинира најдобрите дигитални и аналогни G-SHOCK дизајни. 

 • Отпорен на удари
 • Анти-магнетен
 • Водоотпорен до 200 m длабочина
 • LED светло
 • Автоматско исклучување на светлото, со можност за избор на времетраењето од 1.5 s - 3 s
 • Време во светот
 • 29 временски зони (48 градови + координација според Гринич), летно сметање на време on/off
 • Стоперица 1/1000 s
 • Капацитет на мерење: 99:59'59.999"
 • 4 дневни аларми (со 1 потсетник)
 • Календар (до 2099)
 • 12/24-h формат
 • Прецизност: ±15 s/месец
 • Времетраење на батерија: 3 години на CR1220
 

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти