Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

ОБУВКИ BLACK EAGLE TACTICAL 2.0 GTX MID/BLACK Haix

Број на Артикл: 340002
ден 9.890,00
НЕМА НА ЗАЛИХА

Број:

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

Black Eagle Tactical 2.0 black GTX од HAIX е водоотпорна кожна полувисока обувка која одговара на било кој предизвик со кој може да се соочите во вашиот работен век или слободно време. Обезбедува потполна удобност при носењето, а на ногата му ја дава целата заштита што му е потребна. Робусната надворешност сигурно спречува било какво пробивање и навлегување на нафта или бензин, истовремено изолирајќи од топлина или студ.

Специјалниот систем за врзување ја обликува обувката на ногата за да се избегне било каков притисок или лизгање. Удобна внатрешна влошка што го ублажува секој чекор и гарантира најдобра можна апсорпција на шок и елиминира било каков притисок врз зглобовите и 'рбетот. Дури и по долг и напорен ден, нозете ќе ви останат сосема свежи.

Ова е робустна и екстремно лесна обувка која е идеална за полициските службеници и војниците кои вршат долги периоди на должност. Нејзините водоотпорни својства и високата пропустливост на воздух исто така, ја прават многу добра опција за рекреативни активности.

Black Eagle Tactical 2.0 е удобна обувка, отпорна на лизгање и длабоки шари. Обезбедува цврсто чекорење на кал, снег и тежок терен и е подеднакво способна да се справи со замрзнати и мрсни површини. Надворешниот ѓон е произведен од специјална високо отпорна гума. Тоа обезбедува долг животен век на производот, како и голема практичност.

Ѓонот е отпорен на жештината во лето и студот во зима. Безбедноста е уште еден важен аспект, како и отпорноста на опасни материјали како што се нафтата и бензинот. Покрај тоа, Black Eagle Tactical 2.0 исто така е целосно антистатичка поради фактот што во процесот на производство воопшто не се користи метал.

Надворешен слој:

 • Ова е удобна кожна обувка што им овозможува на нозете целогодишна заштита.
 • Користениот црн материјал ги рефлектира сончевите зраци за да генерира ефект на ладење. Ова значи дека помалку топлина се транспортира до нозете.
 • Посебен систем за брзо врзување ги обликува обувките до нозете за да обезбеди совршено индивидуално вклопување кое трае цел ден.
 • Самите врвки се сместени во дополнителен џеб за да се осигура дека не може да се фатат на ништо.
 • Има целосно антистатички поради фактот што во процесот на производство не се користи метал.

Постава, внатрешен слој:

 • Трослојна GORE-TEX® мембрана спречува влагата да навлезе во обувката. Ова е исто така високо дишлив материјал кој сигурно ја отстранува внатрешна влага.
 • Поставата е особено отпорна на триење заради што нуди оптимален степен на комфорт во текот на целата година со ладење нозете во текот на летото и нивно затоплување во зима.
 • Брзо-сушечката внатрешна влошка впива пот и обезбедува антибактериски ефект. Ова значи дека не може да се појават непријатни мириси.
 • Посебната чашка кај петата обезбедува дополнителна поддршка и стабилизација за да се осигура стабилност на глуждот.

Ѓон:

 • Дебелите шари на надворешниот ѓон се изработени од робустна гумена смеса и нуди извонредна отпорност на лизгање. Ова гарантира цврста основа, дури и кога се движите по груб терен.
 • Гумениот ѓон обезбедува долг животен век на производот, како и ефективно изолирање од топлина и студ. Исто така е отпорен на опасни течности како на пример масло и бензин.
 • Покрај тоа, ѓонот не остава црни ознаки на површини како што се светло обоени плочки или чувствителни подни облоги.

 

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти