Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

ЈАКНА CLASSIC ARMY JACKET - FLEECE Helikon-Tex

Број на Артикл: BL-CAF
ден 2.990,00

Боја: (Задолжително за избор)

НЕМА НА ЗАЛИХА

Број:

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

Пријатна јакна со патент која овозможува топлинска изолација дури во најладните денови, а истовремено овозможува и ослободување на вишокот на топлина и влага (пот) што се излачува за време на движење.

Посебно скроена за да може да се носи и како потенок џемпер, но може да се носи и под панцир. Задниот дел е малку продолжен за заштита на бубрезите од надворешни влијанија, но целата јакна е прилично кратка - наменета за да обезбеди слободен пристап до џебовите и опремата на половината и во панталоните.

Јакната има три џебови со патенти:

  • два класични по страните
  • еден на градите

Јакната е дополнително поставена на лактите и рамената, а ракавите имаат лепенка која овозможува прилагодување на ширината во зависност од дебелината на рачниот зглоб, што е многу корисно особено доколку носите ракавици. На горниот дел има јака од 9 см што го штити вратот од неповолни временски услови.

Спецификации:

  • Модел: Класична воена јакна
  • Ткаенина: 100% полиестер
  • Боја: Црна / Маслинеста
  • Производител: Helikon-Tex, Полска

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти