Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

РАКАВИЦИ MOG TARGET HIGH ABRASION BLACK Master of Gloves

Број на Артикл: 1408109B
ден 2.490,00
НЕМА НА ЗАЛИХА

Број:

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

Ракавици наменети за полициските сили, безбедноста, царината, одбраната и многу повеќе... 

  • Дланка е направена од ArmaSuede – синтетичка кожа, дава висока прецизност со многу голема отпорност на абење
  • ArmaSuede исто така го штити корисникот од контактна топлина од 100 степени за 10 секунди.
  • Тенка конструкција на прстите за исклучителна прецизност при ракување со оружје, пребарување или ракување со радио и деликатна опрема.
  • Конструкцијата C-Grip ја подобрува издржливоста и го штити показалецот од изгореници од врелата цевка на пушката.
  • Засилена површина на палецот и специфичен дизајн за совршено полнење на шаржери.
  • Задниот дел на раката е изработен од материјал со 4-насочно истегнување, издржлив, дишлив и брзо сушечки материјал.
  • Удобна манжетна од неопрен обезбедува одлична слобода на движење на зглобовите и основна заштита од удар.
  • Висококвалитетно затворање со кука и јамка, двоен шев, спречува навлегување на прашина или песок.
  • Компатибилни за  екран на допир.
  • Мешан силиконски принт обезбедува одлично држење на оружје, јажиња итн. но и на текстил, испотена кожа…

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти