Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

ЧИЗМИ SCOUT BLACK Haix

Број на Артикл: 2063
ден 12.500,00

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

Како војник се движите на различен терен и затоа ви се потребни флексибилни и издржливи обувки. Чизми на HAIX ви гарантираат одличен чекор на било каква површина: ѓонот е направен од гума отпорна на абење и полиуретан (PU). Оваа мешавина на материјали и посебно обликуваниот профил гарантира безбедност - дури и на мазни површини. Покрај тоа, висококвалитетната пластика / волнена влошка и гумените рабови ви даваат совршена стабилност.

Без разлика дали при тренинг или на терен - при физички напор нозете брзо се потат. Влошката ја апсорбира потта во овие борбени чизми. Со апсорбција на влагата заштитува од непријатни мириси. Посебна постава на рабовите дополнително ја отстранува влагата нанадвор.

Иако чизмата е црна, нозете остануваат ладни и суви дури и во лето. Робустната кожа е особено дишлива: топлиот воздух излегува нанадвор. Покрај тоа, ги рефлектира сончевите зраци, така што ниту самите HAIX чизми не се прегреваат.

Трослојната GORE-TEX ® постава во внатрешноста исто така е дишлива: потта оптимално се исфрлува нанадвор.

Горен дел

 • Чизмите на HAIX се направени од комбинација од кожа и текстил. Околу два милиметри дебелиот материјал е водоотпорен и дише.
 • Тоа влијае и со сончевата светлина, односно обувката се загрева помалку. Нозете се удобни дури и во топли денови поминати во борбените чизми.
 • Благодарение на брзото врзување, HAIX чизмите можат да се стават и да се отстранат многу брзо. Откако ќе се приспособат на вашата ширина, само затегнете ја врвката со повлекување нагоре по затворањето и сместете ги во практичниот џеб

Внатрешен дел

 • Чизмите се поставени со материјал отпорен на абење.
 • Трослојната GORE-TEX ® постава ги прави водоотпорни и дишливи. Влажноста не продира во чевелот. Во исто време топлиот, влажен воздух е насочен кон надвор.
 • Посебно обликувана пета и влошка ги ублажуваат вашите чекори. Ова ги штеди вашите зглобови и 'рбетот.
 • Влошката ја апсорбира влагата и штити од непријатни мириси. Можете да ги извадите и да ги измиете.
 • Покрај тоа, микро-поставата ја отстранува влага кон надвор.

Ѓон

 • Vibram ѓонот на HAIX е направен од гума отпорна на абење и полиуретан (PU). Ова гарантира многу долг работен век.
 • Има длабок профил и е апсолутно отпорен на лизгање.
 • Ѓонот не остава дамки ниту на светли подови.
 • Гумените рабови даваат дополнителна стабилност.
 • Ѓонот е антистатички и отпорен на нафта и бензин.
 • Покрај тоа, тој изолира од топлина до 300°C и ладно.

 

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти