Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

Обувки Black Eagle Tactical 20 MID Haix

Број на Артикл: 300102

Регуларна цена: ден 9.880,00

Специјална цена: ден 6.916,00

Боја: (Задолжително за избор)

НЕМА НА ЗАЛИХА

Број:

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

Веб-страница на производителот

Haix Black Eagle Tactical 20 MID се спортски обувки со Gore-Tex водонепропустлива и дишлива мембрана. Тие се нова генерација обувки од висока класа со Gore-Tex, за максимална удобност и исклучителна заштита при користење и сложен дизајн на основата од 10 слоеви. Основите имаат и стабилизирачки елемент за апсорбирање и враќање на енергијата. Серијата обувки Black Eagle поставуваат нови стандарди за удобност кои ќе одговорат на вашите потреби.

  • Внатрешен материјал: Водонепропустлива кожа.
  • Gore-Tex технологија: Овие обувки имаат трослоен GORE-TEX ламинат од водонепропустлив и дишлив материјал. Оптимизиран климатски комфор во сите сезони и долга употреба, како и зголемена хемиска заштита.
  • Неткаени основи: Ја апсорбираат потта и влагата, анатомски обликувани, менливи, може да се мијат, одлична апсорпција на влагата, брзо се сушат.
  • HAIX Climate System: Систем за комфор во секакви климатски услови.
  • Ѓон изработен од седум слоеви.
  • Обувките од серијата Black Eagle се антистатични со стандард EN ISO 20347:2007.
  • Моделот Tactical MID нуди систем за брзо и лесно прибирање на врвките подјазикот.

Сите обувки од фирмата HAIX се со двегодишна гаранција.

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти