Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

Батериска лампа PL 70R Umarex

Број на Артикл: 3.7083
ден 6.990,00

Број:

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

Оваа верзија на PL70 е снабдена со ICR 18650 литиумска батерија која може да се полни. Во комплетот има и систем за полнење кој може да се поврзи со 1 м продолжен кабел за напојување или USB port (5 V). Вклучен е и адаптер за напојување кој може да се користи во автомобил (12V / 24V).

Beam Adjustment System (BAS), лесен за употреба и во домашни услови (li-Ion технологија), во автомобил, на USB
Неколку можности за светлина: 100 %, 40 %, 10 % & Tactical Defense Strobe (TDS)
Анти рефлексен воздухопловен алуминиум
Висококвалитетен алуминиумски рефлектор и леќа отпорна на оштетување
Систем за температурна заштита (TPS)
Повеќе-батериски систем (MBS)
Индикатор за полнење

 • Должина: 143 mm
 • Ширина: 187 g
 • Опсег: 205 / 150 / 85 (100% / 40% / 10%) m
 • Тип на батерија: 1 x ICR 18650 Li-Ion
 • Светлина: 910 / 365 / 90 (100% / 40% / 10%) лумени
 • Дополнителна опрема:
  • 1 x ICR 18650 батерија која може да се полни
  • кутија за 3 x AAA
  • Лежиште за полнење на батерии
  • USB кабел за полнење во автомобил  (12 V / 24 V)
  • USB кабел
  • напојувач
  • јаже и футрола
 • Времетраење на светлината: 1:50 h / 4:30 h / 18 h (100% / 40% / 10%) h
 • Чип: Cree XM - L2

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти