Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

Ранец Assault Pack LG Mil-Tec

Број на Артикл: 140022
ден 2.690,00

Боја: (Задолжително за избор)

НЕМА НА ЗАЛИХА

Број:

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

Веб-страница на производителот

Овој отпорен и водоотпорен 36 литарски ранец содржи 2 големи прегради со различни патенти и мрежест внатрешен џеб како и 2 мали предни џебови (еден со организатор), и дополнителен вграден дел за хидропакет. Сите прегради се затворени со цврсти двонасочни патенти. Ергономски дизајнираните ленти за рамо се поставени, околу 5 см широки и со прилагодлива должина. Згора на тоа, ранецот има поставен заден дел и лента за прилагодување околу половината што се отвараат со клип.

Ранецот овозможува контрола на волуменот и фиксација на багажот благодарение на неколкуте странични ленти за затегање и дава можност за прицврстување на дополнителна опрема преку голем број цврсти најлон MOLLE ремени од сите страни, како и петелки и D-прстени на рамената.

Ранецот има голем простор за носење и е совршен за воени состојби, како и за кампување и пешачење.

 • Капацитет: 36 L
 • 2 посебни прегради
 • 2 предни џебови
 • Сите џебови се со двонасочни патенти
 • Вградена кука и петелка за хидропакет
 • Прилагодливи, поставени ленти за рамо
 • Поставен заден дел
 • Прилагодлива лента околу половината
 • Странични ленти за затегање
 • Различни точки за дополнителна опрема со MOLLE систем
 • Петелки и D-прстени на горните ленти
 • Рачка
 • Материјал: 100% полиестер, обложен со PVC
 • Димензии: 51 x 29 x 28 cm 
 • Тежина: 1400g
 • Водоотпорен
 • Производител: Mil-Tec

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти