Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

ЈАКНА TACLITE ANORAK JACKET 5.11

Број на Артикл: 78012
ден 4.790,00

Боја: (Задолжително за избор)

НЕМА НА ЗАЛИХА

Број:

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

5.11 Taclite Anorak е комбинација од класичен крој и јакна за надворешни активности со модерни решенија што ја одржува температурата на телото стабилна. Издржлива, дишлива, може да се носи во секакви временски услови.

Карактеристики:

 • Цврста и издржлива надворешност TACLITE®
 • Мек и дишлив памчен внатрешен дел
 • Quixip® странични отвори
 • 6.14 oz. TACLITE® Ripstop полиестер/памк
 • 4.5 oz. 100% памук во внатрешноста
 • RAPIDraw™ големи џебови
 • Безбеден џеб за документи на градите
 • Трослојна качулка
 • Јака за невреме
 • Прилагодливи ленти
 • 40 gm изолација на телото и ракавите
 • YKK® патент

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти