Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

ЈАКНА STRATUS® JACKET - HEAVY FLEECE Helikon-Tex

Број на Артикл: BL-STC
ден 3.990,00

Боја: (Задолжително за избор)

НЕМА НА ЗАЛИХА

Број:

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

Карактеристики:

Stratus Heavy Fleece Jacket е дизајнирана врз основа на познатата US ARMY fleece jacket, но со дополнителни погодности. Има два градни џеба со дополнителни днатрешни џебови, мрежа под пазувите, џеб на ракавот и висока јака. Зајакнувањето на лактите и рамената придонесуваат за долготрајност и заштита од оштетувања. Јакната може да се носи посебно или во комбинација со друга јакна.

  • Мрежапод пазувите
  • Двонасочен голем патент
  • Velcro лепенка за печеви
  • Зајакнати раменици и лакти
  • Џебови за телефон или други потребни работи
  • Може да се носи самостојно или во комбинација
  • Материјал: 100% полиестер
  • Тежина на јакната: 750 g.
  • Тежина на платното: 320 g/m2

 

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти