Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

Јакна Rio Grande Zipoff Tasmanian Tiger

Број на Артикл: 7646

Регуларна цена: ден 3.490,00

Специјална цена: ден 2.490,00

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

Ова SoftShell јакна е дизајнирана за да обезбеди дишлива, удобна клима во јакната, но во исто време обезбедува и оптимална заштита од ветер и студ. Заради ова, надворешната страна е направена од посебен вид на најлон и дополнета со микро волна од внатре. Во средината е интегрирана, дишлива, отпорна на ветер полиуретанска мембрана со RET 9. Тоа е посебна технологија која штити од ветер но истовремено удобна за сите временски услови. Двата пространи предни џебови со патент исто така може да се користат за вентилација. Посебно дизајнираните ракави имаат и отвор за палци. Прилагодливата јака со високо затворање е многу удобна благодарение на меката внатрешна површина на јаката. Кројот на јакната е посебно дизајниран за да се припие до телото.

Материјал: 81% полиестер,13% полиуретан, 6% еластин

Тежина: 0.68 kg

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти