Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

ЈАКНА GUNFIGHTER JACKET - SHARK SKIN WINDBLOCKER Helikon-Tex

Број на Артикл: KU-GUN
ден 9.190,00

Боја: (Задолжително за избор)

НЕМА НА ЗАЛИХА

Број:

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

Gunfighter Jacket е лесна, но топла јакна со крзнена постава. Дизајнирана за урбана/тактичка употреба ги задоволува сите барања.

Јакната ефикасно штити од ветар, дожд и кал, не нарушувајќи ја дишливоста. Капата лесно се отвора и прилагодува на главата. Поставеноста на седумте џебови ја прави исклучително функционална и одлична за организација. 

 • Двонасочен  YKK® патент со штитник за брада
 • Висока јака, прилагодлива капа
 • Џеб за капата со двонасочен патент
 • Патенти под пазувите за дополнителна вентилација
 • Velcro делови за печеви
 • Два џебови на ракавите со јамка
 • Внатрешни џебови затворени со лепенка
 • Споени џебони на долниот дел на грбот
 • Два надворешни џебови со јамки, D-прстени и место за апарати
 • Зајакнати лакти
 • Еластична врвка за прилагодување

Спецификации:

 • Модел: Класична такатичка јакна
 • Ткаенина: 100% полиестер
 • Производител: Helikon-Tex, Полска
 • Тежина: 972 gr
 • Дишливост: 8000 g/m2/24h

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти