Регистрација Пријава

Немате продукти во кошничката
Купи

ЈАКНА CARINTHIA G-LOFT ISG 2.0 Tasmanian Tiger

Број на Артикл: MG091
ден 18.990,00

Боја: (Задолжително за избор)

НЕМА НА ЗАЛИХА

Број:

Оцени го Продуктот:

Сподели на социјалните мрежи:

Новата Carinthia G-Loft ISG 2.0 Jacket од Carinthia е вистински хибрид. Најдобра комбинација за затоплување на телото и водоотпорна и ветроотпорна softshell јакна.

Предниот дел на Carinthia G-Loft ISG 2.0 Jacket е особено лесен, материјал патентиран од ТТ за серијата Carinthia. Содржи 40g/m² од G-Loft полнење, па најважниот дел од телото е заштитен од ладно со посебно дизајнирана изолација. Остатокот од јакната е од многу мек softshell материјал, рамениците се зајакнати со скоро неуништлив материјал Kevlar за да се заштити јакната од оштетување при носење на многу тежок ранец. Качулката се прилагодува со две врвки, за сигурна заштита од ветер и дожд.

Два големи надворешни џебови и два помали на ракавите се со патент, па има доволно простор за носење на сите потребни работи. Поради посебниот материјал, G-Loft ISG 2.0 Jacket е идеална за температури кои се над 0°C.

Карактеристики:

  • Качулка која може да се отстрани и прилагодлива во две насоки со еластични ленти
  • Внатрешна јака со термо-материјал
  • Водоотпорни патенти
  • Патент за вентилација
  • 2 големи, надоврешни џебови
  • Водоотпорна
  • Ветроотпорна 

Технички детали:

Полнење: G-LOFT ISO + тело 40 / gm²
Надворешен материјал: 3L softshell
Надворешен и внатрешен материјал  Shelltx Ultra
Големини S-XXL
Тежина (g): 750 g (size M)
Димензии - спакувана (cm): 14 x 25 cm

Димензии: 

* Димензиите се дадени во cm          
Големина S. M. L. XL XXL
Висина на торзо 168-178 173-183 178-188 183-191 187-195
Ширина на гради 92-100 98-106 104-112 110-120 118-128
Половина 82-90 88-96 94-102 100-108 106-114
Обем на колк 90-98 96-104 102-110 108-118 116-126
Должина на ракав 65-66 67-68 69-70 71-72 73-75
Должина на чекор 78-79 80-81 82-83 84-85 86-87

Начин на испорака
Camouflage.mk ги испорачува своите продукти на територијата на републиката со помош на доставната компанија Карго Експрес.

Што е вклучено во испораката
Во испораката се вклучени нарачаните продукти, фактура и гаранција за продуктите (доколку продуктите имаат гаранција)

Рок за испорака
За целата земја рокот на испорака е 48 часа по потврдувањето на вашата нарачка, односно зависи од рокот за испорака на фирмата-соработник.

Цени за испорака
Camouflage.mk обезбедува бесплатна испорака на своите клиенти за порачки во вредност поголема од 3.000 денари. 

За порачки под наведениот износ, цената пo испорака се движи од 60 до 110 денари a во зависност од тежината и волуменот на пратката.

За подетални информации во врска со цената на испораката на вашата пратка, кликнете овде http://kargoekspres.mk/uslugi/

Испораката е ограничена на територијата на Република Македонија.

Наскоро...

Продавницата Camouflage.mk има цел да одговори на вашите потреби, а затоа Ве молиме доколку имате потреба од замена или корекција на некој нарачан продукт, да нè контактирате за да можеме да ви го доставиме бараниот продукт.

Можете да контактирате со нас преку телефон или преку e-mail.

Назад кон сите продукти